१६ मंसिर २०८०, शनिबार | Email:- [email protected] | [email protected]
मधेश भरी नै गायक रवि राजको “कवाना घाटे अवना जवना” छठ गित लोकप्रिय बन्दै (भिडियो सहति) – Nigrani Today
ताजा खबरप्रदेश २समाचारसमाजसाहित्य कलास्थानीय

मधेश भरी नै गायक रवि राजको “कवाना घाटे अवना जवना” छठ गित लोकप्रिय बन्दै (भिडियो सहति)

गायक रवि राजको “कवाना घाटे अवना जवना”छठ गित कलर टोनमा राख्न आग्रह

सर्लाही । गायक रवि राज साहको “कवाना घाटे अवना जवना ” लोक छठ गित मधेशभरी नै लोकप्रिय बन्दै गएको छ । नेपाल टेलिकमले प्रायोजन गरेको यो गितलाई समाजिक सञ्जाल प्रयोगर्ताहरुले कलर टोनमा राख्न समेत आग्रह गरेका छन ।

गायक रविराजको छठ पुजा गितमा बिरगंज घाटे औना जाना सर्लााहीको मलंगवा छठी घाट सजौना भनिएको छ भने जनकपुर आ काठमाडौ घाटे लागल छठी माईके बिछौना हे, लगायतको समुधुर लोक भाका समेटिएको छ । रविराजको गितमा पर्साको बिरगंज,सर्लाही सदरमुकाम मलंगवा तथा धनुुषाको जनकपुर धाम स्थित रहेको छठी घाटहरुलाई समेत समेटेर तयार पारिएको छठ गितमा सिङ्गो मधेशलाई नै प्रतिनिधित्व गरेको छ ।

रविराजको छठ पुजा गित भोजपुरी भाषामा गाइएको छ । यसैगरी गितमा लोक सँस्कृति झल्किने भाका तथा नृत्य प्रस्तुत गरिएको छ । आइ एम ई लोक स्टारमा पनि निकै चर्चा कमाएका रविराजको छठ पुजाको गित भने यतिबेला समाजिक सञ्जाल तताइरहेका छ । यति बेला उनले गाएका छ्ठको गित “कवाना घाटे अवना जवना”लोकप्रिय बन्दै गएको छ ।उक्त गितको मुख्य कलाकारमा गायक रविराज, आश्विनी शाही, लिरिक्स उमा लाल यादव रहेका छन् । रविराजको पछिल्लो गितहरु समेत मधेस केन्द्रित रहेकोले लोकप्रिय हुँदैआएको छ ।

नेपालमा छठ पुजामा आधारित गाइएका गितहरु मध्ये अहिले सम्मकै साहको यो छठ गित लोकप्रिय र सुमुधुर भएको चन्द्रनगर गाउँपालिकाका वडा नं. १ बस्ने रामेश यादवले बताए । उनले गायक रवि राजको गितमा मौलिकता, भाकाको मिठास तथा समग्र मधेशको छठी घाट समेटेको हुदाँ यो गित लोकप्रिय बन्दै गएको बताए ।

समाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ता असलम अंसारीले मधेशको सँस्कृति झल्किने छठ गित निकै नै राम्रो भएको बताए । अर्का समाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ता राम नरेश साहले छठ गित भनेको यस्तो हुनु पर्छ । धन्यवाद छ नेपाल टेलिकमलाई रविराज जस्तो लोक गायकको गितमा प्रमुख प्रायोजन गरिदिएकोमा अब यस गितलाई कलर टोनमा राख्दा अति राम्रो हुने सल्लाह समेत दिएका छन ।

सुशिल नारायण साहले यो अहिले सम्मकै सुन्दर लोकप्रिय भोजपुरी लोक छठ गित भएको बताए । रविराजले प्रमाणित गरिदियो भोजपुरी गित पनि सुन्दर गित हुदोँ रैछ युवा सुशिल भने ।

https://www.facebook.com/100038080577576/videos/717467766552589/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your AdBlocker.