१५ जेष्ठ २०८०, सोमबार | Email:- [email protected] | [email protected]
जनपत्रकार संगठन सर्लाहीले बुझायो महासंघलाई ६ बुँदे ज्ञापनपत्र – Nigrani Today
ताजा खबरप्रदेश २समाचारसमाजस्थानीय

जनपत्रकार संगठन सर्लाहीले बुझायो महासंघलाई ६ बुँदे ज्ञापनपत्र

सर्लाही ज्ञ फागुन ।  जनपत्रकार संगठन नेपाल सर्लाही जिल्ला समितिले पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा सर्लाहीलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । महासंघलाई मर्यादित, व्यवस्थीत र जिम्मेवार बनाउन भन्दै संगठनले ज्ञापनपत्र बुझाएको हो ।

संगठनको केन्द्रीय नीति अनुसार संगठनका जिल्ला संयोजक राजेश पाठक नेतृत्वको टोलीले ज्ञापन पत्र बुझाएका हो । ‘नेपाली पत्रकारहरुको साझा संस्थाको रुपमा चिनिने नेपाल पत्रकार महासंघलाई पनि साझा, मयादित, अनुशासित र जिम्मेवार सस्थाको रुपमा हेर्न चाहान्छ ।’ महासंघलाई बुझाएको ज्ञापनपत्रमा भनिएको छ, ‘श्रमजीवी पत्रकारहरुको न्युनतम पारिश्रमिक, पेशागत सुरक्षा र स्थायित्वलाई सुनिश्चित गर्न ठोस कदम चालि कोभिडका कारण रोजगार गुमाएका संचारकर्मीको पुनस्थापना गहत र स्वास्थ्य उपचारका लागि पहल गरियोस।’

संगठनले पत्रकारको बीमा अनिवार्य गर्न माग गरेको छ । ‘नेपाल सरकारद्वारा विमाङ्क रकम हाल्ने गरि श्रमजीवी पत्रकारहरुको निशुल्क ५ लाख वरावरको स्वास्थ्य विमा गर्न सम्बन्धित ठाउँमा पहल गरिहोस र त्यस्तो विमा गर्दा सहज र सजिलो प्रक्रियावाट हुने गरि सवै पत्रकारहरुमा पूर्ण रुपमा कार्यान्वय गरिहोस् ।’ ज्ञापन पत्रमा भनिएको छ ।

सदस्यता सुद्धिकरण गर्न संगठनले विशेष जोड दिएको छ । ‘महासंघका सदस्यहरूको सुद्धिकरण गर्दै सवै पत्रकार संगठन र पत्रकारहरुको महासंघमा सहभागिताका लागि थप मर्यादित र जिम्मेवारी हुदै पत्रकारिता गरिरहेका पत्रकारलाई सहज र निश्पक्ष रूपमा सदस्यता प्राप्त हुने सुनिश्चित वातावरण गरिहोस् ।’ ज्ञापनपत्रमा भनिएको छ ।

‘नेपाल पत्रकार महासंघले परिचालन गर्ने आर्थिक कारोवार पारदर्शि गरिहोस् ।’ ज्ञापनपत्रमा भनिएको छ, ‘केन्द्र, प्रदेश र स्थानिय सरकारबाट प्राप्त हुने विज्ञापनहरु महासंघ मार्फत समानुपातिक प्राणालीबाट सवै मिडियाहरुले पाउने वातावरण गरिहास् ।’

पत्रकारहरुको क्षमता वृद्धि विकास गर्न तालिम र प्रशिक्षणको व्यवस्था गर्ने समेत संगठनले माग गरेको छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your AdBlocker.