१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार | Email:- [email protected] | [email protected]
सर्लाहीको चन्द्रनगरमा निःशुल्क ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु – Nigrani Today
ताजा खबरप्रदेश २समाचारसमाजस्थानीय

सर्लाहीको चन्द्रनगरमा निःशुल्क ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु

सर्लाही,५ चैत्र। सर्लाहीको चन्द्रनगर गाउँपालिकामा निःशुल्क ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु गरिएको छ।

समयमै गर्भबती महिलाहरुको गर्भावस्थामा आमा र बच्चाको जटिलता पत्ता लगाई मातृ मृत्यु दर र नवजात शिशु मृत्यु दर घटाउन चन्द्रनगर गाउँपालिकाले गर्भवती महिलाहरुको लागि निःशुल्क भिडियो एक्सरे सेवा सुचारु गरेको छ ।

आइतबार गाउँपालिका अध्यक्ष राजकुमार महतोले वडा नं.२ स्थित बबरगंजमा रहेको स्वास्थ्य चौकीमा ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवाको उद्घाटन गर्नुभएको छ ।

ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा वडा नं २ बबरगंजमा सुचारु गरिए पनि प्रत्येक वडाको स्वास्थ्य संस्थामा सेवा प्रदान गरिने स्वास्थ्य शाखा प्रमुख अमृत चौधरीले जानकारी दिनुभयो ।

ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा प्रत्येक महिनाको ८ गते वडा नं १ लघुवामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविकाको घरमा, १८ गते स्वास्थ्य चौकी किसनपुरमा, वडा नं ३ स्थित रहेको आधारभुत स्वास्थ्य सेवा केन्द्र बडकुर्वामा ४ र २४ गते प्रदान गरिने छ ।

यसैगरी वडा नं ४ स्थित रहेको आधारभुत स्वास्थ्य सेवा केन्द्र पोखरीमा ५ र २० गते, वडा नं ५ स्थित रहेको स्वास्थ्य चौकी मोहनपुरमा १० र १२ गते, वडा नं ६ स्थित स्वास्थ्य चौकी चन्द्रनगरमा ५,१५,२८ गते अल्ट्रासाउन्ड सेवा प्रदान गरिने छ ।

त्यस्तै वडा नं ७ स्थित रहेको खडकाटोलमा ६ गते तथा आधारभुत स्वास्थ्य सेवा केन्द्र चन्द्रनगरमा १६ गते र बाँकी दिन वडा नं २ मा रहेको स्वास्थ्य चौकी बबरगंजमा निःशुल्क ग्रामिण अल्ट्रासाउन्ड सेवा प्रदान गरिने स्वास्थ्य शाखा प्रमुख चौधरीले जानकारी दिनुभयो ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your AdBlocker.