२० फाल्गुन २०८०, आईतवार | Email:- [email protected] | [email protected]
सर्लाहीमा बाढीले बगाएर दुई जनाको मृत्यु, ७२ जनाको उद्धार – Nigrani Today
ताजा खबरप्रदेश २समाचारसमाजस्थानीय

सर्लाहीमा बाढीले बगाएर दुई जनाको मृत्यु, ७२ जनाको उद्धार

सर्लाही,२३ साउन । सर्लाहीमा मंगलवार बाढीले बगाएर दुई जनाको मृत्यु भएको छ भने ७२ जनाको उद्धार गरिएको छ । मृत्यु हुनेमा एक जना रौत्तहटको रहेको छ भने एक जना सर्लाहीको रहेको सर्लाही प्रहरीले जनाएको छ । सर्लाहीमा हरिपुर्वा नगरपालिका वडा नं. ९ बसन्तपुर स्थित बाँके खोलाले बगाउँदा सोही ठाउँ बस्ने अन्दाजी ६० वर्षिय भोला चौधरीको मृत्यु भएको छ भने अर्का एक जना रौतहटको गढीमाई नगरपालिका–२ का ६६ वर्षीय शहीद राय भाँटलाई बागमती नदीमा आएको बाढीले बगाउँदा मृत्यु भएको छ ।पुल तर्न लाग्दा रायलाई नदीले बगाएपछि स्थानीयले उद्धार गरी अस्पताल पु¥याएका थिए ।

अचेत अवस्थामा अस्पताल पु¥याइएका रायलाई डाक्टरले मृत घोषणा गरेका थिए ।सर्लाहीको हजरियामा स्थित खेतमा काम गर्न आउँदा उनलाई नदीले बगाएको स्थानीयले बताए।यता लखन्देही नदीमा आएको बाढीले सर्लाही कौडेना गाउँपालिकाको केही वडा डुबानमा परेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय मलंगवाका प्रहरी उपरीक्षक नरेशराज सुवेदीले जानकारी दिए।

त्यस्तै अविरल वर्षासँगै बागमती नदीमा आएको बाढीले सर्लाहीको बरहथवा नगरपालिका वडा नं. १ स्थित बागमती नदीको बाँध भत्किएपछी वडा नं. १ का सिङ्गो बस्ती नै जोखिममा परेको थियो । बाँध भत्किएपछी बस्तीमा पस्न लागेको पानि नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी र नेपाली सेनाका जवान ठूलो संख्यामा पुगेर बाँध बाधेपछी तत्कालको लागि जोेखिम टरेको सर्लाही प्रहरी प्रमुख सुवेदीले निगरानी टुडेलाई बताए ।

यसैगरी अविरल वर्षासँगै लखनदेही नदीमा आएको बाढीले सर्लाहीको कौडेना गाउँपालिका वडा नं. ७ स्थित लखनदेही नदीको बाँध भत्किदाँ वडा नं. ७ कै बस्ती जोखिममा परेको थियो, नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी र नेपाली सेनाका जवानको सहयोगमा बाँध बाँधी तत्कालको लागि त्याहाँको जोखिम पनि टलेको सर्लाही प्रहरी प्रमुख तथा प्रहरी नायव उपरीक्षक सुवेदीले निगरानी टुडेलाई बताए । अविरल वर्षा र बाढीका कारण जिल्लाका चुरे क्षेत्रमा बसोवास गर्ने नागरिकको यातायात सम्पर्क टुटेको छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your AdBlocker.