१२ जेष्ठ २०८१, शनिबार | Email:- info@nigranitoday.com | marketing@nigranitoday.com
पाकिस्तानमा हिन्दुहरुको मन्दिरमा भएको तोडफोड प्रति नेपाल मानव अधिकार संगठनको गम्भीर ध्यानाकर्षण – Nigrani Today
समाचार

पाकिस्तानमा हिन्दुहरुको मन्दिरमा भएको तोडफोड प्रति नेपाल मानव अधिकार संगठनको गम्भीर ध्यानाकर्षण

 

पाकिस्तानको पञ्जाब प्रान्तस्थित भोङ बजारमा रहेको हिन्दुहरुको गणेश मन्दिरमा बिहीबार भएको तोडफोड प्घटना त्यहाँ रहेका हिन्दुहरु माथी हुने ज्यादतीका बारेमा नेपाल मानव अधिकार संगठन गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ । पाकिस्तानमा भएको उक्त घटनाको न्यायीक जाँच का लागि नेपाल स्थित रहेको पाकिस्तान दूतावास मार्फत पाकिस्तान सरकारसङ माङ गर्दै सुचना जारी गरेको छ । मन्दिर तोडफोड घटनाका दोषीहरु समान्य तारीखमा रहिम यार खान स्थानीय कोर्टले छोडेको प्रती संगठनले आपत्ति जनाएको हो l

हिन्दु धर्मावलम्बीहरु समेत शान्तिपूर्ण तरिकाले आफ्नो धर्म संस्कृतिको अवलम्बन गर्न पाउने अन्तरराष्ट्रिय मान्यता अनुसार मानवलाई बाच्ने अधिकार दिनु पर्ने हुन्छ । पाकिस्तानमा भइरहेको जबरजस्ती धार्मिक आस्था परिवर्तनविरुद्ध कडा कदम उठाउनु पर्ने सुझाव दिएको छ । पाकिस्तान अलपसन्ख्यक रूपमा रहेका पाकिस्तानी हिन्दुहरु आए दिन कुनै न कुनै घटना घटी रहेको हुन्छ त्यसका प्रति पाकिस्तान सरकार सचेत हुनु पर्छ । देशमा जुनले पनि आफ्नो बाच्ने मानव अधिकारको अनुभुति गर्न पाउनु पर्ने संगठनले माङ गरेको छ । न्यायीक छानबिन नगरेमा मानव अधिकार सङ सम्बन्धित अन्तर्राष्ट्रिय कोर्ट मा यो मुद्दा उठाउन जरुरी हुने छ । सयौंको संख्यामा आएका मुस्लिमसमुदायका युवाले मन्दिर तोडफोड गरि त्यहाँ रहेका हिन्दुको घरमा तनावग्रस्त बनाउने ब्याक्तीलाई तत्काल कानुन कटघरामा उभ्याउनु पर्ने स्थानमा त्यहाँको स्थानीय अदालतले समान्य तारिखमा छोडेर अन्तर्राष्ट्रिय कानुन उल्लघन गरेको छ । अहिले त्यहाँको स्तिथी बारेमा सार्वजनिक रूपमा अन्तर्राष्ट्रिय संचार माध्यममा जानकारी आउन जरुरी रहेको छ । नेपाल मानव अधिकार संगठनको तर्फ महामुनेश्वर आचार्यले जारी गरेको बिज्ञप्तिमा छिटो भन्दा पीडित लाई न्याय दोषी तत्काल कानुनको कट घरामा उभ्याउनु पर्ने समेत माङ गरेको छ ।सभार एसीपी न्यूज़ नेपाल डटकम l

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your AdBlocker.